Veselīgs uzturs pret kaloriju skaitīšanu

Pievienoja Sep 3, 2015

Mūsdienās bieži vien starp uztura speciālistiem ir redzamas debates par to vai cilvēkam ir nepieciešams veselīgs uzturs vai tomēr arī ierobežotā daudzumā tā saucamie neveselīgie produkti var tikt uzskatīta par optimālu diētu. Dietologi un personīgie treneri parasti apgalvo, ka bez uztura izmaiņām nav iespējams zaudēt liekos kilogramus, bet vai šīs uztura izmaiņas var būt vienkārši pārtikas daudzuma samazināšana vai noteikti ir vajadzīgs arī mainīt savu diētu uz daudz veselīgākiem produktiem.

Pamatā ir tā, ka teorētiski ķermenim nevajadzētu būt nekādām problēmām pārtikt tikai no jau gataviem ēdieniem, kā, piemēram, ātrās ēdināšanas restorānu piedāvājumiem, it sevišķi, ja šajos ēdienos ir pietiekami daudz visas ķermenim nepieciešamās vielas, kā vitamīni taukvielas, olbaltumvielas utt. Un, ja tu nepārēd dienā ieteicamo kaloriju skaitu, tad tavam svaram vajadzētu lēnām kristies neatkarīgi no tā, kādu ēdienu tu ēd. Protams, daudzi cilvēki uzreiz apgalvos, ka augļu un dārzeņu ēšana ir daudz veselīgāka un labāka tavam ķermenim, bet teorētiski tā tam nevajadzētu būt, jo tavs kuņģis jau neatšķir vienu ēdienu no otra, tas visas barības vielas tas vienkārši ar iekšējās skābes palīdzību sadala un pēc tam pārstrādā un, ja tajā ēdienā ir pietiekoši daudz enerģijas, lai tavs ķermenis varētu normāli funkcionēt, tad nevajadzētu būt nozīmē, ko un kā tu ēd, galvenais būtu ar šo ēdienu uzņemtais enerģijas daudzums un lai tas nebūtu lielāks kā tas, ko tu ikdienā patērē, jo pretējā gadījumā tavs svars tikai kāps.

Ja tu gribi pirkt tikai veselīgus produktus tas tev visticamāk izmaksās daudz vairāk nekā iepirkšanās ātrās ēdināšanas restorānos, jo šajās iestādēs tu vari saņemt daudz vairāk kaloriju par to pašu cenu. Un bieži vien diētu speciālisti sastādīs tādas ēdienu programmas, kurās bez interneta kredītiem vai citām naudas aizņemšanās iespējām nav iespējams nopirkt visus vajadzīgos produktus. Bet patiesībā diētai būtu jābūt gan tādai, ko tu vari atļauties, gan tādai, kas tev ķermenim būs pietiekoši laba. Protams ir iespējams, ka, ja tu visu laiku ēstu augu valsts produktus, kas nav apstrādāti un cepti eļļā vai arī produktus kuri ir veidoti no miltiem, tad tu justos labāk, jo enerģijas izdalīšana no šiem produktiem būtu daudz vienmērīgāka, bet, manuprāt, šis efekts nav tik būtiski manāms un to var atļauties cilvēki, kuriem ir pietiekoši naudas līdzekļi, jo šādu ēdienu pagatavošana nebūt nav lēta un ir laikietilpīga.

Tāpēc nākamreiz, kad gribi sākt jaunu veselīgo diētu labāk padomā par to, cik daudz ēdiena tu vienkārši uzņem nevis kāds tas ēdiens ir, jo arī tādā veidā ir iespējams zaudēt svaru!