Veselīgs kredīts

Pievienoja Nov 16, 2015

Vai kredīts var būt veselīgs un ko vispār nozīmē veselīgs?

Kredīts nav ēdama lieta un tāpēc tas vārda burtiskajā nozīmē nevar būt veselīgs, bet vai, piemēram sportošana ir veselīga un vai ilga sēdēšana pie datora ir veselīga? Pamatā jau jebkura nodarbe var tikt apskatīta kā veselīga vai neveselīga, bet tas, kāpēc tad šī veselība vai neveselība rodas ir jādomā katram pašam. Nu tad lūk šodien mēģināsim apskatīt, kāpēc ātrais kredīts internetā ir neveselīgs, vai tomēr veselīgs?

Tātad sāksim ar to, ka kredītu ņemšana pati par sevi notiek tikai tad, kad cilvēka finanšu stāvoklis ir kļuvis neveselīgs un viņam ir vajadzīgi papildus līdzekļi lai varētu nosegt savus augošos tēriņus. Ja mēs skatāmies uz šo aizdevumu padarīšanu no šāda rakursa tad varētu likties, ka tā ir ļoti laba, jo dod cilvēkam izejas iespēju tad, kad viņam vairs nav citas izejas. Bet ja paskatāmies dziļāk, tad patiesībā notiek tieši pretējais un aizņemoties naudu cilvēks vēl vairāk iebrauc bedrē, jo viņš jau šo naudu nedabū par brīvu, bet gan aizņemas no savas nākotnes, jo pēc tam viņam šis kredīts agri vai vēlu būs jāatdod un tas, savukārt, radīs papildus grūtības. Kādreiz šādi pakalpojumi nebija un ja tu nonāci grūtībās tev pašam no tām bija jā-izķepurojas, bet tagad, kā notiek kādas mazākās grūtības cilvēki uzreiz dodas pie kreditoriem un mēģina aizņemties naudu.

Kredīti var būt gan veselīgi gan neveselīgi jo tad, kad tu aizņemies nepārdomājot, kā tu atmaksāsi šo naudu tad tas nebūt nav labi, bet ja tu aizņemies zinādams, par 99% ka varēsi naudu atdot, tad tas ir gudri un var uzskatīt ka veselīgi. Tāpat, kā var pārpūlēties ar sportošanu tāpat arī ar kredītiem, ja mazs kredīts var tev ļaut izķepuroties no ķibeles, tad ilgtermiņa kredīts var tev uzdot pārāk lielu slogu, ko tu nebūsi spējīgs pats saviem spēkiem atrisināt. Ja tev ir ilgtermiņa parādsaistības tās var izraisīt tev stresu un nervu sabrukumu, jo tu zini ka tev vēl daudzus gadus katru mēnesi no savas algas jāatdod nauda būs aizdevējiem un tas nebūt nav izdevīgi, bet pats jau šo kredītu tu paņēmi un vairs no tā atteikties tu nevari, ja nu vienīgi tu savu kredītā iegādāto lietu, kā mājokli atdod atpakaļ, bet kur tad tu dzīvosi?

Būtībā veselīgi vai neveselīgi ir grūti teikt, bet katram pašam ir jādomā ar savu galvu un jāmēģina izlemt sev par labu un domājot ne tikai par šodienu bet arī par nākotni!